دی ۳۰, ۱۳۹۶

۹۷۰×۹۰
کشف ۲ اثر سرقتی ون گوگ پس از ۱۴ سال

کشف ۲ اثر سرقتی ون گوگ پس از ۱۴ سال

[ad_1]

دو اثر معروف و بسیار گرانبهای ون گوگ که در حدود ۱۴ سال (ماه دسامبر سال ۲۰۰۲ ) ، از موزه آمستردام به سرقت رفته بود توسط پلیس مالیاتی شهر ناپل ایتالیا از خانه یک عنصر مافیایی که در ماه ژانویه گذشته دستگیر شده بود، کشف شد.

آن طور که ایرنا از خبرگزاری ایتالیایی ‘کرونوس’ گزارش می دهد این دو تابلو در حالی از خانه یک قاچاقچی مواد مخدر در ‘کاستلاماره دی سابیا’ در جنوب ایتالیا کشف شد که در یک پارچه نخی پیچیده شده بودند.پلیس در زمینه عملیات ضد مافیایی و علیه قاچاق مواد مخدر همچنین اموال مافیا را به ارزش ده ها میلیون یورو توقیف کرد.

این دو اثر ون گوگ که در با عنوان ‘کلیسای اصلاح شده نوئن’ و ‘نمای ساحل اسخیفنینگن’ شناخته می شوند از سوی پلیس فدرالی امریکا در لیست ۱۰ اثر برتر جرایم هنری جهان قرار گرفته و اصالت آن ها توسط کارشناسان بین المللی به تایید رسیده است.

عملیات کشف و ضبط این آثار در زمینه تحقیقات در خصوص گروه مافیایی ‘ کامورا’ موسوم به ‘اماتو پاگانو’ که در قاچاق بین الملل مواد مخدر فعالیت داشت، بوقوع پیوست.

خوب است بدانید که ون گوگ (۱۸۵۳- ۱۸۹۰ میلادی) یک نقاش هلندی بود که در زمینه ‘پست امپرسیونیسم’ فعالیت می کرد؛ فعالیت هایی که تاثیر گسترده ای بر هنر قرن بیستم داشت.

او از خود آثار زیادی از جمله، پرتره، خودنگاره، منظره و طبیعت بی جان و … به یادگار گذاشته است. او از کودکی به نقاشی علاقه داشت ولی با این وجود تا اواخر دهه ی دوم زندگی اش نقاشی کرد و اکثر تابلوهایی که از او به یادگار مانده حاصل تلاش او در دو سال آخر زندگی اش است. وی در یک دهه بیش از ۲۱۰۰ کار هنری تولید کرد که شامل ۸۶۰ نقاشی رنگ روغن و بیش از ۱۳۰۰ نقاشی با آب رنگ می شود.

کشف 2 اثر سرقتی ون گوگ پس از 14 سال
کشف 2 اثر سرقتی ون گوگ پس از 14 سال

#اخبار روز گردشگری را در ایران تور دنبال کنید.

[ad_2]

منبع

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *