دی ۳۰, ۱۳۹۶

۹۷۰×۹۰
چارلز لیندبرگ | خلبان پرآوازه آمریکایی

چارلز لیندبرگ | خلبان پرآوازه آمریکایی

[ad_1]

این بار در مشاهیر گردشگری با چارلز لیندبرگ، خلبان پرآوازه آمریکایی آشنا خواهیم شد.

دلیل شهرت

چالز نخستین فردی است که با یک پرواز انفرادی و با استفاده از یک هواپیمای تک موتوره و بدون توقف از قاره آمریکا به قاره اروپا بر فراز اقیانوس اطلس پرواز کرد.

این پرواز تاریخی در روزهای ۲۰ و ۲۱ ماه می سال ۱۹۲۷ میلادی انجام شد. ۳۳ ساعت و ۲۱ دقیقه زمان این پرواز بود. وی مسافتی ۵۸۰۰ کیلومتری و عرض ۳ هزار و ۶۰۰ مایلی اقیانوس اطلس را طی کرد و در بورژه پاریس به زمین نشست. پس از این پرواز در سطح جهان بسیار مشهور شد.

او چندین کتاب نیز در زمینه های مختلف همچون پرواز و زندگی نامه اش را از خود به یادگار گذاشته است. که مشهورترین کتاب وی به نام ” ما ” می باشد.

تولد

چارلز در ۴ فوریه سال ۱۹۰۲ میلادی در شهر دیتوریت ایالت میشینگان چشم به جهان گشود.

زندگی

چارلز که سومین فرزند خانواده بود بیشتر دوران کودکی خود را در لیتل فالز، مینه سوتا، و واشنگتن دی سی گذراند. درست زمانی که چارلز هفت سال داشت مادر و پدرش در سال ۱۹۰۹ از هم جدا شدند و بعد از آن او با مادرش زندگی کرد.

دوران پر فراز و نشیب تحصیل را پشت سر گذاشت تا اینکه در ماه مارس سال ۱۹۲۲ به دنبال آموزش پرواز رفت.

زندگی مشترک او با یک معلم شیمی تشکیل شد و حاصل این ازدواج یک پسر بود؛ پسری خردسالی که ۵ سال بعد از پرواز او بر فراز اقیانوس اطلس ربوده شد و به قتل رسید. این اتفاق تلخ برای چارلز بسیار دردآور بود و در روحیه ی او بسیار تاثیر گذاشت به همین دلیل از این واقعه به عنوان جنایت دهه ۱۹۳۰ یاد می کنند. درد و اندوه این اتفاق تا پایان عمر چارلز را رها نکرد.

مرگ

وی در ۲۶ آگست سال ۱۹۷۴ میلادی در هاوایی در سن ۷۲ سالگی درگذشت.

چارلز لیندبرگ
چارلز لیندبرگ

کتاب چارلز لیندبرگ

چارلز لیندبرگ

#مشاهیر گردشگری جهان را در ایران تور بشناسید.

[ad_2]

منبع

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *