بهمن ۰۱, ۱۳۹۶

۹۷۰×۹۰
پیدا شدن گمشدگان شهداد

پیدا شدن گمشدگان شهداد

[ad_1]

محمدمهدی افضلی، مدیر روابط عمومی اداره میراث فرهنگی و گردشگری استان کرمان در مصاحبه ای با ایسنا داشت از پیدا شدن گمشدگان شهداد خبر دارد و اعلام کرد :

این گردشگران در سلامتی کامل به سر می‌برند و جای هیچ نگرانی نیست.

محمدمهدی افضلی در این باره گفت :

این چهار گردشگر ایرانی و از استان‌های هرمزگان، یزد و کرمان بودند که روز پنجشنبه (۲۵ شهریورماه) با خودروی شخصی وارد کلوت‌های شهداد شدند و پس از پارک کردن خودرو با موتورسیکلت به قصد یافتن شهاب سنگ، وارد منطقه‌ی سبز شدند که در ادامه، راه را گم کردند.

طبق توضیحات افضلی، شهداد به سه منطقه سبز، نارنجی و قرمز مرزبندی شده است؛ منطقه سبز که برای گردشگران قابل تردد است از جاده‌ی شهداد ـ نهبندان تا عمق ۲ کیلومتری کویر وسعت دارد. ورود گردشگران به منطقه نارنجی و قرمز بدون همراه داشتن راهنما و اطلاع دادن به دستگاه‌های ذی‌ربط امکان‌پذیر نیست؛ چرا که به دلیل سختی در تشخیص مسیر، احتمال گمشدن گردشگران وجود دارد. این دو منطقه بلافاصله بعد از منطقه سبز آغاز می شوند. در کل به گردشگران توصیه می شود که بدون همراه داشتن راهنمای محلی و اطلاع دادن به دستگاه های مربوطه، وارد کویر شهداد نشوند.

او ادامه داد :

این چهار گردشگر که بدون راهنما و اطلاع دستگاه‌های ذیربط وارد منطقه‌ی سبز شهداد شده بودند، به دلیل ناآشنایی با مسیر، راه را گم می‌کنند؛ اما خوشبختانه دو نفر از این گردشگران پس از ساعت‌ها جست‌وجو راه خود را می‌یابند و سپس به مسؤولان مربوطه اطلاع می‌دهند تا دو همراه دیگرشان را پیدا کنند و خوشبختانه آن دو گردشگر نیز صبح روز جمعه پیدا می‌شوند.

او صحبت هایش را در حالی ادامه داد که به علاقه مندان به کویرنوردی همراه داشتن راهنمای محلی در سفر به شهداد را توصیه می کرد:

متاسفانه با وجود هشدارهای مکرر، دیده شده گردشگران و مسافران زیادی بدون راهنما و اطلاع دستگاه‌های مربوطه وارد کویر و مخصوصا مناطق نارنجی و قرمز شده‌اند، درحالی‌که با مراجعه به اداره میراث فرهنگی و گردشگری کرمان و آژانس‌های مسافرتی مستقر در منطقه می‌توانند از تورهای تخصصی و یا همراهی راهنمای محلی بهره‌مند شوند. اگر گردشگری به منطقه آشنایی دارد، لازم است پیش از ورود به کویر، نیروی انتظامی و هلال احمر را به منظور پیشگیری از وقوع هر نوع حادثه احتمالی، درجریان قرار دهد.

افضلی ادامه داد :

متاسفانه بسیاری به این توصیه‌ها توجه نمی‌کنند و فکر می‌کنند این اتفاقات هیچ‌وقت برای خودشان نمی‌افتد و برای سایرین است.

گمشدگان شهداد پیدا شدند

#اخبار روز گردشگری را در ایران تور دنبال کنید.

[ad_2]

منبع

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *