آذر ۲۱, ۱۳۹۶

۹۷۰×۹۰
خاکستر مرده ای با بیشترین سفر | گینس های گردشگری

خاکستر مرده ای با بیشترین سفر | گینس های گردشگری

[ad_1]

در این قسمت نگاهی خواهیم داشت به خاکسر مرده ای که بیشترین سفر را کرده است.

رکورد دار بیشترین سفری که تا به امروز توسط خاکستر یک مرده انجام گرفته متعلق است به Vera Anderson که در بین سال های ۱۹۲۳ تا ۲۰۰۱ میلادی در آمریکا زندگی می کرده است. زمانی که پسر او که Ross نام دارد متوجه مرگ مادرش شد و بعد درخواست مادرش را اجرا کرد. درخواست مادر این بود تا خاکستر جسدش تا ۱ ماه می ۲۰۰۱ به ۲۵۰ شهر در دنیا سفر کند.

این خواسته باید با سفر به ۵۰ ایالت آمریکا و تمامی ۱۹۱ کشور انجام می شد. پسر او خاکسترها را در بسته های پلاستیکی تقسیم کرد و بر روی آن ها نوشت از یابنده تقاضا می شود تا مکانی مناسب برای خاکسترها پیدا کند و بعد بسته ها را به تمامی مراکز پست ایالت های آمریکا و همینطور دیگر کشورها فرستاد. البته باید به این نکته اشاره کرد که بسته ها به پایتخت های دیگر کشورها ارسال شد.

بعد از گذشت مدتی از کشورهایی مانند سوئد، ماتا، تایلند، اوکراین و … نامه و عکس هایی برای Ross ارسال شد که جزئیاتی را از سرنوشت بسته های خاکستر آشکار کردند.

در برخی از کشورها مرسوم است تا جسد افراد سوزانده شود و سپس خاکستر باقی مانده از بدن آن ها به بازماندگان متوفی داده شود. می توان خاکستر را درون ظروف مجلل و زیبا ریخت و در قسمتی از خانه آن را نگاه داشت. برخی نیز ممکن است بنا به درخواست فرد فوت شده خاکستر را در طبیعت و یا مکان خاصی بریزند. ممکن است برای شما جالب باشد که بدانید در بسیاری از کشورها از جمله آمریکا و کشورهای اروپایی این عمل انجام می شود و بازماندگان خود درخواست انجام گرفتن این عمل را می دهند.

جسد مرده ها توسط آتش در کوره هایی مخصوص به خاکستر تبدیل می شود.

جدوال اطلاعات گینس

چه کسی

VERA ANDERSON

در چه مکانی

ایالات متحده ی آمریکا

زمان

۱ جولای سال ۲۰۰۰

خاکستر مرده ای که بیشترین سفر را کرد

با #رکوردهای گینس گردشگری در ایران تور آشنا شوید.

[ad_2]

منبع

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *