دی ۲۹, ۱۳۹۶

۹۷۰×۹۰
تمایل نشریه استرالیایی برای حضور در ایران

تمایل نشریه استرالیایی برای حضور در ایران

[ad_1]

یکی از نشریه های استرالیا با نام گارلند می نویسد: تمایل بسیار زیادی برای حضور در ایران و شناخت فرهنگ این کشور وجود دارد.

به نقل از ایرنا؛ به دنبال برگزاری هجدهمین نشست شورای جهانی صنایع دستی در اصفهان و با حضور روسای شورای صنایع دستی چهار قاره جهان، مجله اینترنتی استرالیایی ‘گارلند’ ویژه نامه ای برای گرامیداشت صنایع دستی سنتی ایران منتشر و تاکید کرد تمایل بسیار زیادی برای حضور در ایران و شناخت فرهنگ این کشور وجود دارد.

آن طور که ایرنا گزارش می دهد، هفته ی گذشته در اصفهان، هجدهمین مجمع عمومی شورای جهانی صنایع دستی با حضور هنرمندانی از سراسر جهان برگزار شد. در نشست شورای جهانی صنایع دستی که روز یکشنبه، یازدهم مهرماه در هتل عباسی اصفهان برگزار شد، ۲۰۰ نفر از شخصیت های بین المللی از ۹۰ کشور به همراه معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی حضور داشتند.

از نکات قابل توجه این مراسم می توان به تاکید سخنرانان بر موضوع های مشترک نظیر نقش صنایع دستی در درک متقابل ملت ها، شناخت جوامع از یکدیگر و فهم مشترک از واقعیت های هنری و نشانه شناسی به عنوان ارزش های تمدنی کهن و روزآمد اشاره کرد.

تمرکز اصلی مجمع عمومی امسال ،روی ایجاد شبکه های بین شهرها برای بزرگداشت برجستگی های سبک های صنایع دستی آنها و تشویق تبادل فرهنگی بود. همین دلیلی شد تا مجله اینترنتی استرالیایی ‘ گارلند’ ویژه نامه ی برای گرامیداشت صنایع دستی سنتی ایرانی منتشر کند؛ ویژه نامه ای که در آن از فرش ایرانی تا پته دوزی سخن گفته شده است. همچنین این نشریه در ویژه نامه ی خود هنرمندان ایرانی ساکن استرالیا را که در این صنایع دستی سرآمد هستند، معرفی کرد.
همچنین گارلند به موضوع رفع تحریم ها علیه ایران اشاره کرد و تاکید کرد که برای حضور در ایران و شناخت آداب و رسوم ایرانی ها تمایل بسیاری دارد. همچنین گارلند امیدوار است تا با انتشار این ویژه نامه خود بتواند ر بهبود مناسبات فرهنگی ایران و غرب مثمر ثمر باشد.
از جمله مطالب مرتبط با فرهنگ و هنر ایران که در ویژه نام گارلند منتشر شده است می توان ببه صنایع دستی ایران به خصوص فرش ایرانی مخصوصا فرش تبریز، جواهرآلات و فیروزه در مشهد، کلکسیون جواهرآلات جدید در تهران و سفالگری در شهر لالجین اشاره کرد.

جالب است بدانید که نشریه گارلند به صورت آنلاین در اختیار علاقه مندانش قرار می گیرد و سخه چاپی ویژه آن نیز با چاپ آثار هنرمندان ایرانی ساکن استرالیا تهیه شده است.

از دیگر نکاتی که در این اجلاس در مورد آن صحبت شد، بحث ورود فناوری به عرصه صنایع دستی به عنوان فرصت در بخش بازرگانی، بسته بندی و عرضه و به عنوان چالش در بخش تولید ماشینی و انبوه بود.

برخی کارشناسان برگزاری این اجلاس راگامی موثر و بلند برای ورود مجدد و بازگشت صنایع دستی اصیل ایرانی به بازارهای جهانی و در واقع مبادله فرهنگی و اقتصادی با دنیا دانستند و اعتقاد دارند که این اجلاس سرفصلی تازه برای شکوفایی صنعت هنرهای دستی است.

%d8%ae%d8%a8%d8%b10

#اخبار روز گردشگری را در ایران تور دنبال کنید.

[ad_2]

منبع

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *